неділя, 25 січня 2015 р.

Людина – частина живої природи

Виховна година
Тема. Людина – частина живої природи
Мета. Вчити дітей пізнавати себе, сприймати себе як частину живої                                                 
            природи.
            Розвивати в учнів спостережливість.
 Виховувати  любов до природи, співчуття, гуманне ставлення    
  до всього живого.
Тип уроку. Комбінований урок
Наочне оформлення. Кросворд (1 шт.), малюнок “Павутини”
                                       (1 шт.), початкові схеми для створення     
                                      “Куща асоціацій” (2 шт).

Обладнання. Ноутбук, монітор.


                                      Хід уроку

І. Організація класу

Доброго дня! Сьогодні ми розпочнемо наш урок з невеличкого віршика, який нам треба самостійно доримувати і виразно продекламувати!

Щоб не сталося з тобою -  не журись!
 


Ти товаришу по парті –          (посміхнись)

Розпочнемо ми цікавий свій урок,
 


У природу відмикаємо                (замок)
ІІ. Хвилинка спостережень “  За одну хвилинку – про сьогоднішню днинку”
-         Діти, погляньте у вікно! Що відбувається надворі?
-         Який стан неба?
-         Чи є опади?
-         Чи є вітер? Сильний чи слабкий?
-         Як змінилась погода протягом останніх днів?
-         Чим у цей час займаються люди?
Колись наші земляки також вели спостереження за погодою в різні пори року. На основі цих спостережень вони могли прогнозувати погоду на майбутнє. Так складались народні прикмети. Послухайте деякі з них, ті, що відносяться до осені:
-         Осінь ясна – зима холодна.
-         Червоний місяць – на вітер, жовтий – на дощ.
-         Кури хвостами стріпують - на вітер.

ІІІ. Актуалізація опорних знань

   1.Робота з роздатковим матеріалом:

Звірі
Риби
Комахи






Завдання: Записати назви тварин у потрібні графи таблиці:
                 окунь, лев, заєць, комар, щука, бджола,
                 карась, ведмідь, джміль.
    2.Робота в парах:
( учні отримують картки з елементами ланцюгів живлення )
-         сокіл, зерно, миша.
-         чапля, комар, жаба.
-         капуста, лисиця, заєць.
-         горобець, кіт, зерно.
-         шишка, куниця, білка.
  Завдання: Перемістити слова в таблиці так, щоб утворився
                    ланцюг живлення.
IV. Постановка цілей і завдань уроку, загальна мотивація
1.     Робота в групах ( розгадування кросворду)

       
* * *
 

Групи отримують різні набори загадок до кросворду
1)    Які ноги, такий ніс,
     По болоту ходить скрізь,
     Хату на хаті має,
     Жабам рахунок знає.
           * * *
     Довгі ноги, довгий ніс,
     Прилетів – обід приніс:
     Смачних жабеняток
     Для своїх маляток.

2)    Вік свій ходить з клунками,
Та ще сідають на нього з мішками.
Довгоногий та горбатий,
Може очі заплювати.

3)    Хоч я не молоток,
Та по дереву вдаряю,
Кожнісінький куток
Обслідувать бажаю.
        * * *
                     Відгадайте, діти, хто
                     Має носик – долото?
                     Ним комах з кори виймає,
                     Про здоровя лісу дбає.

4)    По землі ходить
І неба не бачить.
       * * *
Хвіст – крючком,
Ніс – пятачком.

5)    Я – великий і товстий
Ніс найдовший в світі мій.
        * * *
Дуже товсті ноги маю,
Ледве їх переставляю.
Сам високий я на зріст,
Замість носа в мене хвіст.

6)    У зеленому кашкеті
Галасує в очереті.
Хоч і плавати мастак,
А не риба і не рак.
       * * *
У воді сидить охоче,
Та не риба і не рак,
Вистромля булькаті очі
І співає: кум – квак!
2.     Слухання вірша:
Сказав мудрець: - Живи, добро звершай!
Та нагород за це не вимагай.
Лише в добро і вищу правду віра
Людину відрізня від мавпи і від звіра.
Хай оживає істина стара:
Людина починається з добра!
    Тема для обговорення у групах: Чим відрізняється людина від тварини?
( Діти записують свої роздуми з цього приводу )

V. Засвоєння нових знань, умінь, навичок
1.     Робота з підручником
-         читання статті (с. 38 –39 )
Бесіда за прочитаним
-         Що найперше тобі запамяталось про себе?
-         Назви спільне між людиною і твариною.
-         Без чого не можуть жити люди і тварини?
-         Чим відрізняються людина і тварина?
-         Про що повинна памятати кожна людина?
2.” Розплутай павутинку “

               
                 ляє
                           роз                    пра



 ду                       
                               мов
цює      
                   має

- До кого відносяться ці слова?
( Учні складають речення й записують його в зошити:
Людина – думає, працює, розмовляє. )
2.     Читання вірша з підручника ( с. 39 )
3.     Бесіда
-         Чи всі люди однакові?
-         Чим ми відрізняємось одне від одного?
-         Чому ми різні?
-         Що, по-вашому означає вислів:” Кожна людина – особлива.”?
( учні висловлюють свої думки з цього приводу)
VI. Узагальнення й систематизація
1.     “ Кущ асоціацій
Перша група:

                                                 Тварини
         



Друга група:
                                                 Людина
 



VII. Домашня робота
Читати статтю в підручнику (с. 38 –39).Скласти усну розповідь про своїх домашніх тварин.
VIII. Підсумок уроку
-         Що нового ви дізнались на сьогоднішньому уроці?
-         Чим він вам запамятався?
-         Що було найлегше? Що – найважче? А що – найцікавіше?

-         Ми добре попрацювали на уроці. Я думаю, ви засвоїли найголовніше правило – Людина починається з добра.

Немає коментарів:

Дописати коментар