вівторок, 26 грудня 2017 р.

Урок математики у 2 класі

Тема. Назви компонентів та результату дії ділення. Розв`язування простих  і складених задач на застосування таблиці ділення на 2.

Мета.  Ознайомити учнів з назвами чисел при діленні; формувати уміння розв’язувати  прості та складені задачі, розвивати логічне мислення, виховувати любов до тварин, бажання вчитися.



Обладнання. Мультимедійна презентація, таблиці усних обчислень, малюнки та схеми задач.
                                                        ХІД УРОКУ
І.  Організаційний момент
         Сядьте, діти, всі рівненько
         Усміхніться всі гарненько,
         Настрій на урок візьмемо
         Й працювати розпочнемо
         За таким девізом: «Міркуємо швидко, обчислюємо точно».

ІІ. Мотивація навчальної діяльності
-         Діти, незабаром Новий рік. Чи хотіли б ви відвідати циркову виставу і побачити виступ слоненята Піта? Звичайно, адже слоненятко по дорозі загубилося, і не зможе показати вам свою циркову програму.
-         Чи хотіли б ви зустрітися з ним?
-         Отже, слоненя Піт запрошує нас на незвичайну циркову виставу.
Перевіримо, чи всі готові до походу в цирк.
ІІІ. Перевірка домашнього завдання
-         Скільки суконь пошили? (8)
-         Прочитайте відповіді до виразів.
-         Молодці! Всі йдемо в цирк.
      IV.  Контроль, корекція і закріплення знань
    1.Усні обчислення. 
Нас зустрічає Клоун-жонглер. Він думає, що найспритніший. А чи справді так, ми зараз перевіримо.
-         Скільки разів клоун випустив м’яч?
     2. Відкрили зошити, записали дату, класна робота (запис на дошці).
3.     Каліграфічна хвилинка
-         Ось ведмежатко Аліса. Вона пропонує нам каліграфічну хвилинку «5»
-         Скажіть, що може означати число «5» (2 і 3, день народження…)
4.     Математичний диктант №1
- Кумедне тигреня запрошує проявити свої знання – написати математичний диктант. 
        
         (взаємоперевірка)
          18,7,8,6,9,3,2,8,7,3,10,5

        V. Вивчення нового матеріалу

       - На арені цирку слоненя Піт. Воно ніяк не може запам’ятати назви чисел при діленні. Допоможемо йому. Адже тема нашого уроку «Назви чисел
при діленні. Прості та складені  задачі на застосування дії ділення на 2»
       На уроці ми:
§  ознайомимося з назвами чисел при  діленні;
§  розв’язуватимемо приклади і задачі, застосовуючи дію ділення;
§  розвиватимемо логічне мислення.
Пояснення вчителя
         12: 2 = 6
         Слоненя Піт поділило порівну між двома білочками 12 горішків.
         Число, яке ділили, називається діленим. Число, на яке ділять, називається дільником. Число, яке дістали в результаті дії ділення – частка.
      VI. Робота за підручником
-         Звертаємось до підручника  № 492 – розглянемо малюнок і складемо задачу… (Усно)
(Відповідь. Кожному ведмедикові дісталося по 4 ожини)
№ 491 – (Усно)

      VІI. Фізкультхвилинка
(вправи під Новорічну мелодію)

   VІІІ. Розвиток математичних знань
         1. На двоколісних велосипедах виїжджають веселі мавпочки. Вони нам пропонують розв’язати задачу № 493 (коментовано).
16:2  = 8 (в.). 
         Відповідь. Всього 8велосипедів. (запис у зошитах).
          2. Наступний виступ песика-математика.
№494,496.
       
  3. Самостійна робота
         - На арені цирку знаменитий маг! Він хоче перевірити ваші знання з математики.
   
3. Запитання від мага
-                     Що буде із зеброю, коли їй мине 7 років?
-                     У двох носорогів два роги. Скільки рогів у десяти носорогів?
-                     Скільки разом крил у 7 страусів і одного папуги?
-                     Маг дякує вам, діти, і завершує виступ артистів цирку.
-       Чи сподобалася вам вистава?
-       Давайте вручимо квіти артистам цирку.

           4.  Робота в парах
         - З геометричних фігур складіть, будь-ласка, квіти.

    VІІІ. Підсумок уроку
-         Як називаються числа при діленні?
-         Ще раз повторіть: ділене, дільник, частка.
-         Що найбільше сподобалося вам на уроці?
-         Виступ якого артиста вам найбільше сподобався?

      ІХ. Домашнє завдання
№ 497, 498.









Немає коментарів:

Дописати коментар