пʼятниця, 22 грудня 2017 р.

Каліграфія , 2 клас. Мала й велика літери Фф. Складання запитань до поданих речень

Мета. Вчити каліграфічно писати  велику та малу літери Ф ф, правильно поєднувати букви у словосполученнях, складах та словах. Навчити виконувати мовні завдання,  складати запитання до речень. Працювати над розвитком зв`язного мовлення учнів, збагачувати, уточнювати словник. Удосконалювати вміння списувати з друкованого та рукописного шрифту. Виховувати старанність та охайність під час письма.

Обладнання. Таблиця «Сиди правильно», індивідуальні картки зі зразками рукописних та друкованих букв, ілюстрації до теми уроку, роздатковий матеріал, предметні малюнки з серії «Професії».
                                    Хід уроку
І. Організація класу до уроку.
Ось дзвінок нам дав сигнал,
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаймо,
Урок наш розпочинаймо.
ІІ. Постановка завдань уроку.
1 Відгадування загадки-добавлянки
Намалювати можна нею
Будинки, хмари і поля,
Зелену затишну алею,
Високі гори і моря.
Зачарувати можна нею —
Така вона чудова й гарна!
Ти знаєш, як зовуть цю фею?.. (Фарба).
    2.Гра «Мікрофон по колу»
Учні добирають свої слова з новими звуками.
3. Ознайомлення з планом роботи на уроці.
- Повторення письма букв Ф,ф.
- Показ і пояснення написання букви.
- Робота над реченням.
- Творча робота.
- Списування.
- Мовні ігри
ІІІ. Актуалізація і корекція опорних знань учнів.
1.     Правила сидіння за партою під час письма.
2.     Знайди у поданих словах спільний звук:
Жирафа, Федір, форма, шафа,шарф, футбол, кофта, шеф,  фіалка.
ІУ. Робота над темою уроку.
1.     Повторення письма великої та малої букв Ф,ф.
2.     — Велика буква Ф («еф») складається з трьох елементів: двох овалів і довгої прямої лінії, заокругленої внизу ліворуч.
— Пишемо під рахунок: і-раз-і, два, і-три-і.
               Письмо елементів букви в повітрі, пальчиком на парті,на дошці, в зошиті
3.     Письмо рукописних букв Ф,ф. (1 рядок)
4.     Письмо складів фе, фа, фі і буквосполучення фл
5.     Фізкультхвилинка (пальчикова гімнастика)
Руки на парти, пальці в кулак,
Зробимо вправу ми, дітоньки, так:
Пальці стискаємо і розтискаємо,
Мов пластилін розминаємо.
Будемо вправу з вами кінчати.
Буде тепер нам легше писати.
6.     Письмо складів Фе, Фу, Фі і буквосполучення Фл
7.     Гра «Впіймай звук»
Федір,хвіст, фанера,гніздо, Фаїна, хвоя,форма,хвіртка, Федора, фламінго.
8.Робота над реченням.
Скласти речення. Записати в зошит.
На шарфику у Галочки рясні фіалочки. (Записати на дошці).
-         Які фіалочки на шарфику у Галочки?
-         Що на шарфику у Галочки?
-         Де у Галочки рясні фіалочки?
8.     Фізкультхвилинка (Ялинка)
9.     Списування з друкованого тексту.(Завдання на картках).
10.           Робота в групах або парах. (В мішечку сигнальні картки двох кольорів).
— Відновіть вірш і підготуйтеся до виразного читання.
Така вона хороша,
Що не сказать______________,
Як сонечко у дощик,
Як наша друга____________
Говорить: «Любі діти,
Вам треба букви__________,
Щоб всі книжки на світі
Змогли ви________________
(Словами, мама, знати, прочитати)

Картка 2
Хто в лікарні по палаті
Ходить в білому___________?
Хто людей з біди рятує,
Хто хвороби всі____________?
Хто призначить процедури,
І таблетки, і_______________,
Щоб здоровим буть довіку?
Це, звичайно, мудрий__________
(Халаті, лікує, мікстури, лікар)
Картка 4
Хто одежу шиє всім,
І дорослим, і______________
Дружить з голкою й тканиною,
Строчить швейною______________?
Хто на спеку й день холодний
Робить людям одяг_______________?
(Малим, машиною, модний)
У. Закріплення і узагальнення вивченого.
1.З поданих слів знайдіть лише ті, які «загубили» літеру ф («еф»).
..арба, жира..а, коро..а, теле..он, ..іртка, Со..ійка, зацві.. .
      2. Аналіз звукових моделей слів: фазан, фрукти, фіалка, визначення позиції нового звука
З поданих моделей оберіть ті, що відповідатимуть словам.
УІ. Підсумок уроку.
-         Яку літеру ми сьогодні повторили?
-         Що цікавого дізналися на уроці?
-         Які завдання сподобалися найбільше?

Немає коментарів:

Дописати коментар