Мета використання ЕОР :Ефективна організація та супровід
навчально-виховного процесу, урізноманітнення форм роботи учнів, підвищення
їхньої уваги, формування ІК- компетентності учнів.
Тема розділу :
|
Арифметичні дії множення та ділення
|
Тема уроку:
|
Таблиця ділення на 3. Складання задач за поданим розв`язанням.
|
№ уроку у розділі
|
Урок №70
|
Тип уроку :
|
Засвоєння нових знань
|
Цілі уроку:
|
формувати
в учнів предметну математичну компетентність, зокрема: учити розуміти роль
математики у пізнанні дійсності;скласти і вивчити таблицю ділення на 3;
працювати над засвоєнням змісту множення і ділення та взаємозв’язку між ними;
формувати вміння застосовувати випадки табличного ділення на 3 під час
розв’язування прикладів і задач, складати задачі за цим розв’язанням;
розвивати логічне мислення, пам’ять, математичне мовлення; уміння працювати з
командою і в команді; виховувати інтерес до уроків математики.
|
Основні терміни та поняття :
|
-
ділення на 3,
складання задач за поданим розв`язанням.
|
Форми роботи :
|
-
індивідуальна;
-
групова;
-
фронтальна.
|
Етап використання ЕОР:
|
-
пояснення нового
матеріалу;
-
узагальнення і систематизація
знань.
|
Мета використання ЕОР:
|
Ефективна організація та супровід навчально-виховного
процесу, і урізноманітнення форм роботи учнів, підвищення їхньої уваги,
формування ІК- компетентності учнів.
|
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
Стали , дітки, всі рівненько,
Усміхнулися гарненько,
Настрій на урок взяли
Й працювати почали.
-
Налаштуймося
на урок і промовимо із заплющеними очима вислови.
Я – учень.
Я ходжу до школи.
Мене вчать вчитися.
Я все розумію.
Я хочу все знати.
(Слайд 2)
ІІ.
Повідомлення теми і мети уроку.
— Запишіть у зошиті тільки
відповіді. (Слайд 3)
4 · 2 8 : 2 9 : 3
5 · 3
14 : 2 18 : 6
2 · 3 3 · 7 5 · 3
Проблема
— Хто зумів упоратися з усіма прикладами?
— Чи в усіх вийшли правильні відповіді?
— Хто не зміг швидко розв’язати всі приклади? Чому? (Не вистачило часу, не знаємо відповіді без
таблиці ділення тощо.)
— Хто спробує сформулювати мету нашого уроку? (Спробуємо скласти і вивчити таблицю ділення
на 3.)
ІІІ.
Актуалізація опорних знань.
1.
Перевірка домашнього завдання(
с.88, №563, 564 за підручником М.В.Богданович, Г.П.Лишенко) (Слайд 4)
Задача 563.
З однієї грядки зібрали 10 кабачків, а з другої 8. Усі
кабачки поклали в 3 кошики, порівну в кожний. Скільки кабачків поклали в
кожний кошик?
Розв`язування.
1) 10 + 8 =18 (к.) – зібрали з 1 і 2 грядок разом.
2)
18
: 3= 6 (к.)
Відповідь: в кожний кошик поклали по 6 кабачків.
№ 564.
Зменшуване 50, від'ємник виражений сумою чисел 10 і 14.
Знайди різницю.
50 – (10 + 14) = 22
2. Хвилинка каліграфії з логічним завданням
— Запишіть числа 2-го і 3-го десятків,
яких немає в таблиці множення чисел 2 і 3.
ІУ. Мотивація навчальної діяльності. (Слайд 5).
-
А справ у нас сьогодні багато. Ми повинні добре попрацювати на уроці і
вивчити таблицю ділення на 3. Також навчитися складати задачі за поданим розв'язанням.
Ще ми з вами побуваємо у майстерні Діда Мороза і дізнаємось, як багато справ у
нього у ці передноворічні дні. Можливо йому знадобиться і наша допомога.
У. Вивчення нового матеріалу.
1. Мій
підручник. Складання таблиць № 565, 566.
— Що нам треба згадати, щоб легше було заповнити таблицю
множення і ділення на 3? (Полічити через
3)
Ритмічна гра «Лічба через 3»
Об’єднавшись у пари, стоячи обличчям один до
одного, діти лічать мовчки, одночасно виконуючи під рахунок рухи. Вголос вимовляється
кратне того числа, через яке ведеться лічба. Називаючи кратне, діти торкаються
долонями один одного (як у лічилках).
У результаті синхронного виконання рухів відбувається мимовільне
запам’ятовування чисел, які учні промовляють уголос.
«Лічба через 3»: торкнутися руками ніг
(1), плеснути у долоні (2), торкнутися один одного долонями і
сказати «три», торкнутися руками ніг (4),
плеснути у долоні (5), торкнутися
один одного долонями і сказати «шість» ( і так далі).
Таблиця записана на дошці. (На
початку уроку вона, як і тема уроку, була закрита.)
-
Снігуронька, онука Діді Мороза, передала для вас завдання :
-
Прочитайте вирази.
-
Що показує перше число у виразі? (Яке число ми беремо доданком.)
-
Що показує друге число? (Скільки разів ми беремо доданком число 3.)
-
Скільки вийде? (9)
-
Скільки вийде, якщо 9 : 3? (3)
-
Чому? Яке правило
застосували? (Якщо добуток розділити на
один з множників, то вийде інший множник.)
-
Перші чотири рядки учні
розв’язують із промовлянням уголос. Останні три рядки — самостійно.
-
Перевірка — фронтально, за
допомогою сигнальних карток.
-
Повернемося до наших
прикладів і спробуємо розв’язати їх, знаючи таблицю ділення на 3. Таблицю множення ми розв'язуємо усно. А для того, щоб розв'язати приклади
на ділення, вам необхідно попрацювати за комп'ютером! (КАРТКА ДЛЯ УЧНЯ 1) (Слайд
6).
3 · 4 = 12 : 3 =
3 · 5 = 15 : 3 =
3 · 6 = 18 : 3 =
3 · 7 = 21 : 3 =
3 · 8 = 24 : 3 =
3 · 9 = 27 : 3 =
-
Молодці! Ви впоралися із завданнями Снігуроньки. А ось та ялиночка, яку
привезли до школи. (Вчитель демонструє штучну ялиночку і вирізані з кольорового
паперу кульки з результатами завдань).
-
Дід Мороз зараз дуже зайнятий і просив нас допомогти прикрасити ялинку.
2 Первинне закріплення
Гра «Прикрасьте ялинку».
-
Щоб допомогти Дідові Морозу, необхідно вміти добре рахувати, тому ми зараз
повправляємось щодо розв'язування прикладів і задач.
1) Мій підручник. Розв’язування прикладів з
коментуванням № 567.
— Користуючись таблицею ділення на 3, розв’яжіть приклади.
27 : 3 + 28 9 : 3 + 79 21 : 3 – 2
15 : 3
2)
Розв’язування задачі № 568.
У трилітрові банки розлили 18 л квасу. Скільки потрібно було банок?
Розв`язання.
18 : 3 = 6 (б.)
Відповідь : потрібно 6 банок.
3)
Розв`яжи
задачі усно. № 569.
1.
18 вареників розклали на 3 тарілки порівну. Скільки вареників на кожній
тарілці?
2.
Скільки блокнотів за 3 грн можна
купити на 21 грн ? А на 27 грн?
4) Фізкультхвилинка ( музична)
VІ. Узагальнення і систематизація знань.
1. Робота
з комп'ютером (КАРТКА ДЛЯ УЧНЯ 2) (Слайд
7)
27 3 7 = 31 (–
+) 27 3 7 = 23 (+ –)
27 3
7 = 2 (: –) 27 3 7 = 37
Перевірка: індивідуальна і
фронтальна.
Учні виходять до дошки і
ставлять потрібний знак дії. Решта дітей показують сигнальні картки.
2. Розв’язування логічних завдань (Слайд 8)
Розв’язання. Якщо кожен
доданок помножити на одне і те саме число, то сума множитиметься на це число: a
· c + b · c = (a + b) · c. Оскільки сума дорівнювала 19, а кожен доданок
збільшили в 2 рази, то сума збільшилася у два рази і дорівнювала 19 · 2 = 38.
Відповідь: 38 книг.
VIІ. Підсумок уроку. Рефлексія
Бесіда.
-
З
якими труднощами ви зіткнулися ?
-
Що
вам удавалося найлегше?
-
Що
здалося складним для виконання?
УІІІ. Домашнє завдання. (Слайд 9)
Розв`язати задачу № 571 і вирази № 572 на с. 89. Вивчити таблицю ділення на 3.
Повторити таблицю множення числа 3.
1. Володарська М. О., Полуніна С. М. Усі уроки
математики. 2 клас — Х.: Вид. група
«Основа», 2013 — 447, [1] c. : табл.
— (Серія «Усі уроки в початковій
школі»).
2.
Періодичні видання ВГ «Основа» «Зростаємо разом».
Немає коментарів:
Дописати коментар